Jdi na obsah Jdi na menu
 


Česká beseda na kolech

18. 2. 2009
       Úraz mě na delší čas upoutal do prostoru ohraničeného zdmi bytu, společníkem se mi tak při nekonečném lenošení stala kniha, častěji však jindy opovrhovaná televize či počítač. Za normálního stavu bych stíhal události, maximálně nějaký ten film. Z dlouhých chvil dnes ale sleduji i pořady obyčejně zapovězené, ne však nezajímavé. Jedním z nich se stalo Hledání ztraceného času s podtitulem Kolem dokola okolo kola. Jako vyznavače cyklosportu mě překvapily pro mě nové informace, že například takzvaná lehokola či jiné atypické druhy kol vznikaly již v době meziválečné, nejde tedy o výstřelky několika posledních sezon. Největším překvapením se však staly obrázky kluků a holek z Prostějova, kteří na jednokolkách odtančili v sále Lucerny Českou besedu. Jde sice jen o krátké záběry, ale i tak velice výstižné a zajímavé. Pokud se nechcete dívat na celý pořad, onen úryvek besedy najdete od minuty dvanácté.

Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kolem dokola okola kola

(Zdeněk Franc, 11. 10. 2016 1:51)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat a poprosit, nemáte náhodou díl "Kolem dokola okola kola" někde nahrátý? ČT bohužel vyřadila z archívu a nedaří se mi jej nikde najít. S díky za odpověď a pozdravem Zdeněk Franc

mazec

(Bulhar, 18. 2. 2009 18:07)

Besedu jakš takě zvládám, v sedle kola se taky udržím, ale tohle je teda pecka...celkem čumím, co všechno lidi nevymyslí a nesvedou :-)